wtorek, 16 sierpnia 2016

Słów kilka o Fuentes del Algar

Niedużo, bo i wiele się napisać tu nie da :)
Swoją wycieczkę odbyłam tutaj w 2015, czyli rok temu, jednak pisząc o Guadalest, źle byłoby ominąć także to miejsce ;)


Fuentes del Algar to park wodny zrobiony na bazie wodospadów, źródełek i strumyczków płynących sobie swobodnie między górami :) Został stworzony w celach nie tylko rekreacyjnych, ale także ekologicznych i edukacyjnych, na bazie kilku programów fundowanych przez rząd, z tego co się dowiedziałam.

Woda w tym miejscu jest czysto źródlana. Co to oznacza?
Że ZIIIIIIIMNA! Bardzo.Co oczywiście przyciąga więcej Hiszpanów niż zagranicznych, bo ci drudzy się cieszą plażami, a ci pierwsi tym że w końcu chłodniej. Nie oznacza to oczywiście, że jest 100%  autochtonów. Jest to na tyle piękne i atrakcyjne miejsce, że warto się przejechać chociaż na jeden dzień :)


Fuentes del Algar znajdują się bardzo blisko Guadalest, ok 15km, cały czas jedną drogą. Jednak nie jest możliwe dostać się tam żadnym transportem publicznym. Po doinformowaniu się u źródeł, dlaczego nie kursuje nic pomiędzy tymi dwiema atrakcjami (w związku z tym trzeba rozbijać to na dwa dni), powiedziano nam, że droga jest zbyt kręta, górzysta i wąska żeby to było opłacalne miejscowym "menkolom".

A szkoda. I szkoda, że na małe busy nikt tu nie wpadł.W moim wypadku uparłam się, żeby objechać to mimo wszystko w jeden dzień.
Udało mi się złapać autostop... z polską wycieczką!


Podczas lata jest tu bardzo malowniczo. Woda ma piękny kolor, taki jak na zdjęciach. Dodatkowo kwitnące oleandry i bugenwille nadają naprawdę pięknej kolorystyki temu miejscu.
Jak się tam dostać normalnie?

 Samochodem najlepiej, a jeśli ktoś nie może, to tutaj jest rozkład autobusów i przystanków:
http://www.llorentebus.es/es/lineas-y-horarios/todas-las-lineas/018-cala-finestrat-bali-perez-devesa-jaime-i-a-puchades-bnd-centro-mediterraneo-rincon-loix-s-ochoa-la-nucia-polop-fuentes-algar

Jak widać jeden dziennie, wyjeżdża ok 10:00, wraca o 17:00. 

Koszt prawdopodobnie ok 3,50 :)

Bilet wstępu kosztuje 5eur.
Na miejscu restauracje i knajpy, koszt obiadu w menu dnia to ok 12eur.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz